chór

Płyta z kolędami i jasełkami w wykonaniu naszego chóru i profesjonalnych aktorów już w sprzedaży!

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy:
przedszkole.agatka@gmail.com

okładka płyty
Posłuchaj:

Szara Piechota

Warszawska Syrenka

Chór Przedszkola Niepublicznego „Agatka” działa od 2008 roku. Dzieci w wieku od 3 do 6lat  uczestniczą w próbach odbywających się w obu naszych placówkach. Nasz zespół specjalizuje się w wykonywaniu muzyki polskich kompozytorów , a także polskiej muzyki ludowej. Śpiewanie w chórze to wspaniała przygoda!

Nasi chórzyści występują na wielu scenach, zdobywając liczne nagrody. Tylko w minionym roku szkolnym braliśmy udział w czterech konkursach zdobywając dwukrotnie I miejsce!

Ale oczywiście zanim przedszkolaki staną na profesjonalnej scenie, muszą się odbyć liczne próby. Jednak zajęcia chóru to nie tylko mozolne ćwiczenia i rozśpiewki, ale  bardzo dynamiczne zabawy muzyczno – ruchowe.  Stałym elementem naszych prób jest…. przerwa, w czasie której można trochę poszaleć i przekąsić coś dobrego.

Nasz chór jest jedynym zespołem przedszkolnym na Mazowszu, który zakwalifikował się już trzykrotnie do ministerialnego programu „Akademia Chóralna” organizowanego przez Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu. Dzięki temu chór jest objęty pomocą finansową  i merytoryczną. Co roku chórzyści uczestniczą w koncertach i konkursach, w których są oceniani przez profesorów akademii muzycznych,  specjalistów chóralistyki  i edukacji muzycznej. Mamy na koncie już Brązowe, Srebrne i Złote Pasmo.

Zespołowi towarzyszą wybitni artyści instrumentaliści:

• Andrzej Perkman- fortepian i aranżacje

• Mariusz Mocarski – perkusja

• Maciej Matysiak- kontrabas

• Małgorzata Krej – skrzypce

Zajęcia chóru odbywają się w poniedziałki i czwartki w godzinach 15.00-16.00. i są bezpłatne. Rodzice chórzystów opłacają składkę w wysokości 30 zł miesięcznie przeznaczoną na organizowanie koncertów i udział w konkursach ( wynajem sal, wynagrodzenie muzyków, wynajem autokaru, stroje). W zajęciach chóru mogą uczestniczyć dzieci uczęszczające na co dzień do innych przedszkoli. Warunkiem są predyspozycje wokalne i słuchowe.